• Zuckermandel

  Priamo na úpätí hradného brala vzniká moderný urbanistický projekt novej mestskej štvrte, ktorý rozšíri zástavbu mestského jadra a vráti život do bratislavského podhradia - Zuckermandel.

 

V miestach, kde kedysi ležala osada Zuckermandel, vzniká nová atraktívna mestská štvrť. Vďaka dobudovaniu tejto lokality dôjde k rozšíreniu centra mesta a k pešiemu prepojeniu historického jadra Bratislavy s nábrežnou promenádou. V oblasti dnešného parkoviska vzniká polyfunkčná mestská štvrť, ktorá bude vďaka kombinácii obytnej a administratívnej funkcie, obchodných priestorov, reštaurácií a kaviarní živá vo dne i v noci.  

 • Byty
 • Kancelárie
 • Retail
 • Skladové priestory
 • Parkovacie miesta v podzemí         
 • Parkovacie miesta k bytom
 • Parkovacie miesta na teréne 
 • Investičné náklady
 • Začiatok výstavby
15 200 m2/187 ks     
36 000 m2
3 500 m2
880 m2
891
381
29
140 mil. eur
2014

 Byty: 1-izb. - 6ks, 2-izb. - 97 ks, 3-izb. - 61 ks, 4-izb. - 23 ks

 

Polyfunkčné mestské centrum Zuckermandel oživí ducha Starého Mesta. Sedem budov implementovaných do lokality pod Bratislavským hradom vytvorí novú štvrť s historickým akcentom.

Blok A pozostáva z dvoch obytných budov s piatimi samostatnými vchodmi označenými AA až AE. Budovy majú šesť poschodí plus dve ustúpené terasové podlažia. V bloku sa nachádza 127 bytov, apartmánov a obchodné priestory v parteri. Na prízemí je plánovaná škôlka.

Blok B tvoria dve sedemposchodové administratívne budovy určené jednému nájomcovi. Zaujímavým prvkom je premostenie ponad Žižkovu ulicu a na najvyššom podlaží terasa s výhľadom na rieku.

Päťposchodová obytná budova s označením CB prináša 25 rozľahlých bytov s výhľadom na rieku alebo staromestskú zástavbu na Žižkovej ulici. 

 

Budovu CA tvoria administratívne priestory boutique typu. Ponúka šesť poschodí unikátnych kancelárií určených pre viacerých nájomcov. V parteri je priestor pre obchodné prevádzky. 


Pod označením D sa nachádza novovytvorené námestie, ktorého dominantným prvkom je skalný výbežok hradného brala nazývaný aj „skalný nos“. Na námestí sa tiež nachádza prístup na 250 metrov dlhý náučný chodník s informačnými tabuľami a outdoorovými fitness strojmi. Námestie je prepojené s dunajskou promenádou lávkou, ktorá vedie ponad cestu a je zakončená štýlovou kaviarňou s výhľadom na rieku.

Budovy CX a CY sú plánované v ďalšej etape projektu.

Atraktívna mestská štvrť bude vďaka súhre obytných, administratívnych a obchodných priestorov žiť plnohodnotný život 24 hodín denne. Jej neoddeliteľnou súčasťou budú obchodíky, kaviarne a reštaurácie, pričom verejný priestor bude tvoriť viac ako polovicu celkovej plochy územia. Svoje miesto tu nájdu parky a prírodná zeleň, uličky i námestia. Práve ich striedanie, rôznorodé architektonicko-výtvarné riešenia budov, kombinácie rozličných kompozičných princípov fasád, ustúpené horné podlažia či použitie rozmanitých farieb a materiálov bude prezentovať prirodzené mestské prostredie, ktoré nadviaže na atmosféru historického centra.

Dominantnou súčasťou štvrte bude námestie plynulo pokračujúce lávkou ponad električkovú trať. Tá prepojí dunajskú promenádu a prírodný skalný masív, ktorý zohráva jedinečnú úlohu v celom koncepte. Vďaka Zuckermandlu vznikne pešia trasa z Rybného námestia cez plánovaný projekt Vydrica až na nábrežie a ďalej do River Parku. Z dnešnej nábrežnej komunikácie sa tak stane mestský bulvár.

PREFINANCOVANIE NEHNUTEĽNOSTI - KONTAKTNÁ OSOBA: 

Ing. Radoslav PAPÁNEK
manažér | hypotekárny maklér 
Panóska cesta 6, 851 04 Bratislava
www.gepardfinance.sk/radoslav-papanek
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Mobil: + 421 905 335 485

INFORMÁCIE A PREDAJ BYTOV ZUCKERMANDEL - KONTAKT:
Zuckermandel Showroom
Pribinova 19, 811 09 Bratislava
www.zuckermandel.sk
E-mail: Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.
Mobil: + 421 2 594 18 855