Developerský projekt - PETRŽALSKÉ DVORY

PETRŽALSKÉ DVORY

PETRŽALSKÉ DVORY

Jeden z prvých ultranízkoenergetických bytových domov s rekuperačným vetraním v Bratislave!

Zelený projekt bytovej výstavby Petržalské dvory prináša novú kvalitu bývania vďaka aplikácí najmodernejších technológií nízkoenergetických a pasívnych domov do bytového komplexu.

Ako už napovedá samotný názov Petržalské dvory, projekt je situovaný v bratislavskej Petržalke na Úderníckej ulici. Príjemná lokalita v blízkosti Dunaja a teda aj samotného centra mesta ponúka výbornú občiansku vybavenosť a taktiež dopravnú dostupnosť.

V okolí sa nachádzajú nie len obchody či nákupné centrum Aupark, ale aj školy, škôlky, fitnesscentrum a športoviská. Milovníci prechádzok ocenia blízkosť petržalského korza, aktívne si môžte oddýchnuť na bicykli alebo korčuliach na hrádzi či na niektorej z petržalských cyklotrás. Neďaleko domu sa nachádza petržalská vlaková stanica, za niekoľko minút sa autom dostanete na bratislavský obchvat, ktorý sa napája na cesty D1 a D2. Z Petržalských dvorov sa dostanete na Schwechat za 50 minút, do Viedne za hodinu. Ak máte namierené do centra za zábavou, autobusom MHD cesta trvá približne 5 mnút.

Bytový dom je riešený ako ultranízkoenergetická stavba s aplikáciou rekuperačného vetrania a s aplikáciou najmodernejších technológií, ktoré výrazným spôsobom prispievajú k zníženiu nákladov na bývanie.Energetická trieda domu je na dolnej hranici triedy A – takmer A0, čo prináša úsporu vo vykurovaní viac ako 75% v porovnaní s bežným bytom v novostavbe. Ak porovnáme úsporu prostriedkov s klasickým panelovým domom, môžte ušetriť až 745 EUR. Oproti klasickej modernej novostavbe ušetríte až 210 EUR ročne.

Naviac, rekuperačný systém je veľkým prínosom v kontexte kvalitného zdravia a v kontexte kvality života. Alergici ocenia minimálnu prašnosť, vďaka permanentnému vetraniu ktoré zabezpečuje rekuperačný systém sa minimalizujú bolesti hlavy, zvýši sa koncentrácia, kvalita spánku a regenerácia ľudského organizmu. “Čerstvý a čisty vzduch naspäť do nášho bývania“ je motto systému rekuperačného vetrania ktorým je už základnom štandarde vybavený každý byt. Vďaka necirkulačnému konceptu, a vysokoúčinnému rekuperátoru tento systém zabezpečí 100 % čerstvosť vzduchu počas celého roka a zároveň prinesie úsporu viac ako 2000kWh tepla za vykurovaciu sezónu. Systém je navrhnutý tak aby garantoval štandard kvality vzduchu II.kategórie podľa STN 15 251 a koncentrácie co2 < 1100ppm dostupný 24/7/365 pre každú obytnú miestnosť bytu. V spálňach dnes bežných bytových domov totiž bežne presiahujú hodnoty koncentrácie CO2 aj 2000ppm (Kat.V). To má negatívne dopady na kvalitu nášho spánku, zvýšenú únavu a celkovo na kvalitu života.

Budova je navrhnutá tak, aby sa v maximálnej miere využilo denné svetlo, byty sú svetlé a priestranné. Dom využíva progresívny systém prípravy teplej vody a celý systém je dokonca napojený na vlastnú vodáreň a úpravovňu vody. V rámci celej budovy sú v maximálnej miere eliminované tepelné mosty napríklad použitím izolačných prvkov pre napojenie balkónových dosiek k objektu, izolačné trojsklá v štandarde, 2 x lepšie zateplenie strechy, 2 x lepšie zateplenie podlahy a taktiež 1,7 x lepšie zateplenie stien ako je dnes v novostavbách bežné. Stavba v maximálne možnej miere využíva prírodné materiály, priečky sú masívne a sú z tehly. Budova tým pádom izoluje nie len v zime teplo a v lete chlad, ale aj zvuky z vonkajšieho prostredia, či od susedov.

Dom vďaka zemnému etyglykolovému zemnému výmeníku uloženému v základoch získava energiu slnka a zeme prakticky „zadarmo“. Použité obehové čerpadlá patria ku špičke na trhu, vďaka čomu je predpokladaná ročná spotreba elektrickej energie na jeho prevádzku len 150kWh resp. 21€/rok. Pričom naopak môže pre dom ročne získať až 19000kWh energie (tepla a chladu). To je protihodnota viac ako 1900€/rok. Dom disponuje vlastnou úpravovňou pitnej vody, čo predlžuje životnosť všetkých spotrebičov a zariadení, ktoré ju v byte využívajú. Dom využíva optimum dnes dostupných technológií, ktoré dnes poznáme a ktoré svojim obyvateľom prinášajú zdravý životný štýl, komfort a zároveň šetria prevádzkové náklady.

Dom ponúka pohodlie a komfort mnohými ďalšími prvkami. Kočíkareň pre mladé rodiny pri výťahu, ľahko dostupné priestory pre bicykle v podzemnej garáži, možnosť zriadenia nabíjacej stanice pre plug-in hybridy ku každému parkovaciemu miestu či zelené strechy sú drobnosti podporujúce alternatívne formy dopravy a kvalitu životného prostredia.

Projekt Petržalské dvory od spoločnosti Fredriksson s. r. o. konečne prináša inovatívne technológie adaptované do reálneho života na úrovni bytových domov. Udáva nové limity a zvýšené kritériá pri hodnotení nehnuteľností, čím vo veľkej miere prispeje k zachovaniu hodnoty investície do bývania a k výraznému skvalitneniu podobných projektov v budúcnosti. Projekt je preto zaujímavý nie len z pohľadu záujemcu o kúpu bytu v danom dome, ale aj z pohľadu širšej verejnosti, či dospievajúcich generácií.


 

Máte záujem?

Napíšte nám

Gepard Gold