Developerský projekt - KOPČIANKA

KOPČIANKA

KOPČIANKA

Príjemné bývanie v Petržalke v blízkosti centra

Kopčianku sme navrhovali so zámerom vytvoriť nový charakter tejto rýchlo sa meniacej časti Petržalky. Projekt rekultivuje a oživí starú lokalitu a zatraktívni ju novou zeleňou. Jednou z hlavných predností nového bývania na Kopčianskej je pestrá infraštruktúra so skvelým dopravným napojením a ľahko dostupným Starým Mestom. Poloha v kombinácii s kvalitnou občianskou vybavenosťou, susedným rakúskym vidiekom a blízkou Viedňou umožnia budúcim obyvateľom naplno si užívať svoj nový domov, či už radi trávia čas v prírode športom, alebo kultúrou v centre.

Budovy sú navrhnuté tak, aby na každom poschodí boli maximálne štyri byty – naším cieľom je podporiť susedský život a dopriať tak obyvateľom priateľskú pohodu, no zachovať pri tom ich súkromie. Tri plánované parky medzi domami dotvoria príjemné prostredie a ponúknu priestor pre vznik nových susedských komunít. Aktívne prízemie s malými obchodmi, ako aj relax zóny v tieni stromov, ponúknu ďalšie možnosti pre trávenie voľného času.

Byty sme riešili prispôsobivo a každý priestor je dôsledne premyslený. Každý byt má vlastnú lodžiu a výhľad do parku, na krajinu, či na mesto. Kopčianka tak ponúka skutočne príjemné bývanie na každom poschodí.

Projekt Kopčianka naplno využíva potenciál vytvárať si funkčné komunity. Je postavený na overenej koncepcii usporiadania bytov a o svoje poschodie sa budete deliť s maximálne troma susedmi. Dôsledne premyslené a praktické dispozície, kde každý priestor má svoj zmysel, ponúkajú flexibilné riešenia prispôsobené vášmu životnému štýlu.

História miesta

Už pred viac ako 100 rokmi sa vedelo, že západná Petržalka je strategické miesto.

V Petržalke práve vzniká nová zóna, ktorej súčasťou je aj projekt Metrostavu – Kopčianka. V časoch socializmu bola Petržalka ostigmovaná ako nocľaháreň Bratislavy, čo už je našťastie minulosťou. Dnes je Petržalka plnohodnotnou mestskou časťou s vynikajúcou infraštruktúrou a znovu začína objavovať svoju históriu. Málokto vie, s akou bohatou a zaujímavou históriou sa tu človek môže stretnúť.

Cyklotrasy

Nová cyklotrasa s dĺžkou takmer 1,6 km vedie od železničnej stanice v Petržalke až po štátnu hranicu s Rakúskom. Na hranici sa cyklisti môžu napojiť na rakúsku sieť miestnych cyklotrás. Súčasťou cyklotrasy sú aj oddychové zóny s lavičkami, informačnými tabuľami, odpadkovými košmi a stojiskami pre bicykle. Cezhraničná cyklotrasa podporuje zbližovanie obyvateľov regiónov na území Zadunajska a prihraničných obcí Rakúska. Cyklisti na trase vedúcej popri Dunaji, ktorý priťahuje čoraz viac turistov, môžu okrem krásy prírody a náučných chodníkov spoznať aj charakteristiky jednotlivých mestských častí a obcí. Atraktívne sú aj tradičné podujatia a historické pamiatky v regióne.

Vlakom do Viedne

Vlakom sa z Bratislavy do Viedne a späť odveziete pohodlne a rýchlo priamo zo stanice Bratislava-Petržalka, ktorá sa nachádza 5 min. chôdze od projektu Kopčianka. Z Viedne do Bratislavy idú všetky vlaky z Wien Hbf. Cesta trvá asi hodinu. Deti do dovŕšenia 6 rokov cestujú vlakom, aj viedenskou MHD zadarmo. Zľavnený cestovný lístok platí pre deti od 6 do dovŕšenia 15 rokov. Preprava bicykla je bezplatná.

Kúpalisko za rohom

Letné kúpalisko Matadorka v Petržalke je jediným bratislavským kúpaliskom s vonkajším 50-metrovým olympijským bazénom. Prevádzkovateľ každý rok investuje do modernizácie a rekonštrukcie nielen bazénov a ich okolia, ale aj do rozširovania služieb.

Kúpalisko ponúka aj samostatný vyhrievaný detský bazénik s teplotou 28°C, veľký stan s hračkami, kde deti zabaví animátorka a pre mamičky priestor na kojenie a prebaľovanie v súkromí.

Elektromobilita

Vonkajšie parkovacie miesta v Kopčianke budú vybavené jednou nabíjacou stanicou, ktorá bude slúžiť aj pre návštevy. Podzemné garáže môžu byť na žiadosť majiteľov parkovacích miest nami vybavené nabíjacími stanicami. Každá garáž kapacitne zvládne elektrifikovať takmer 70% parkovacích miest.

Bývanie na úrovni 

  • Maximálne traja susedia na poschodí

  • Priestranné lodžie

  • Kobka ku každému bytu

  • Bezpečnostné 5-bodové dvere

  • Nízke náklady na energie

  • Predpríprava klimatizácie

  • Predpríprava na exteriérové žaluzie na oknách južnej, východnej a západnej fasády

V prípade záujmu o kúpu bytu v projekte kliknite sem

 

Máte záujem?

Napíšte nám

Gepard Gold