Gepard Finance - Hypotéka naopak Hypotéka naopak

Hypotéka naopak

Ak  klient zamýšľa použiť hypotéku na kúpu nehnuteľnosti, mnohokrát stojí pred otázkou, či získa hypotéku v požadovanej výške a bude si môcť vybranú nehnuteľnosť kúpiť. S hypotékou naopak budete presne vedieť akú výšku Vám banka predschválila a v pokoji si môžete nehnuteľnosť vybrať.Štandardne potrebuje klient veľmi rýchlo reagovať na ponuku realitného trhu a pokiaľ má o nejakú nehnuteľnosť záujem, je nútený skladať zálohu, aby mal vybranú nehnuteľnosť rezervovanú.
Klient však stojí pred neistou odpoveďou na otázku „či získa hypotéku naozaj v požadovanej výške ".

Pre takých klientov je tu produkt HYPOTÉKA NAOPAK.

Čo to znamená?
Pokiaľ sa klient rozhodne, že chce kúpiť nehnuteľnosť a určitú časť kúpnej ceny bude chcieť hradiť hypotékou, ponúkame ešte pred okamihom, než vôbec si začne nehnuteľnosť vyhľadávať, produkt hypotéku naopak. Je to predschválenie maximálneho rámca hypotéky, ktorý môžete získať a tak budete presne vedieť akú výšku Vám banka predschválila. V kľude si potom môžete vybrať nehnuteľnosť.
To všetko má klient bankou podchytené písomne, formou zmluvy medzi klientom a bankou. Toto predschválenie úveru je zo strany banky záväzné.

Klientovi zmluva umožňuje, aby v nasledujúcich mesiacoch ( dobu určuje banka) našiel svoju nehnuteľnosť a proces hypotéky tým doplnil o objekt úveru a objekt zábezpeky.

Táto záväzná zmluva dáva klientovi pocit pokoja, že hypotéka je jeho istotou a že sa nemusí obávať po vyhľadaní nehnuteľnosti zložiť predávajúcemu zálohu a následne pomocou hypotéky doplatiť kúpnu cenu a tým teda splniť podmienky kúpnej zmluvy.
Aký je proces pri HYPOTÉKE NAOPAK?
Celý zvyčajný proces - klient pri štandardnej hypotéke banke predkladá podklady nie len ku svojim príjmom a výdajom, ale aj k nehnuteľnosti, ktorú kupuje.

Toto je pri HYPOTÉKE NAOPAK rozdelené do dvoch fáz:

1. Fáza

Klient sa rozhodne požiadať o hypotéku, bez toho aby mal vybratú nehnuteľnosť, doloží teda pre HYPOTÉKU NAOPAK iba podklady ku svojim príjmom a výdajom.
Banka posúdi klientovu bonitu a predloží  k podpisu návrh zmluvy, na jej základe má klient schválený maximálny úverový rámec.
2. Fáza

Klient má určitý počet mesiacov (dobu určuje banka) na vyhľadanie nehnuteľnosti.
Klient si našiel vhodnú nehnuteľnosť a banke teda doloží podklady k nehnuteľnosti.
Banka po predložení dokladov k nehnuteľnosti umožní klientovi hypotéku čerpať.

Kontaktujte nás

Zaujala Vás naša ponuka? Nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme.