„Dôležité je byť šťastný v pracovnom aj osobnom živote“ tvrdí Pavol Vavro, TOP maklér z Nitry

„Dôležité je byť šťastný v pracovnom aj osobnom živote“ tvrdí Pavol Vavro, TOP maklér z Nitry

„Dôležité je byť šťastný v pracovnom aj osobnom živote“ tvrdí Pavol Vavro, TOP maklér z Nitry

Prinášame Vám zaujímavý rozhovor s Pavlom Vavrom, najlepším maklérom v Geparde za rok 2019 v počte predaných hypoték.Tento rozhovor môžete nájsť aj v našom novom čaosopise pod názvom Gepard Elite, ktorý sme začali vydávať ako novinku v našej firme. Rozhovoru sa ujal náš riaditeľ marketingu Ľubomír Satko. Príjemné čítanie.

Dobrý deň pán Vavro, viem, že onedlho oslávite 10 rokov v Geparde, povedzte, čo pre Vás znamená a na čo si spomínate počas tejto “desaťročnice”?

Rád spomínam na moment, ktorý ma spojil s Ildi Gerichovou. Bolo to ešte v čase, keď som pracoval ako regionálny riaditeľ v najväčšej slovenskej banke. Rozhodnutie spolupracovať s Ildi v Geparde považujem za jedno zo zásadných a šťastných rozhodnutí. Musím podotknúť, že to bol nápad mojej manželky. Tiež aj na podpis mojej zmluvy s firmou Gepard, ku ktorej sa viaže vtipný, samozrejme “čiastočne vymyslený”, príbeh (smiech). Určite rád spomínam na rôzne firemné Gepard akcie (smiech) a v neposlednom rade zaujímavé stretnutia s klientmi, ktoré ma mnohému naučili. Bolo to desať náročných rokov, ale neľutujem ani deň, pretože pracujem v skvelej „gepardej svorke”.

Patríte medzi našich TOP hypotekárnych špecialistov, vyhrávate množstvo ocenení a ste viacnásobný maklér a milionár mesiaca, aký je Váš recept na úspech?

Nemyslím si, že existuje niečo také, ako recept na úspech. Ja osobne považujem za úspech nielen to, že sa niekomu darí v práci. Dôležité je byť šťastný v pracovnom aj osobnom živote. Pokiaľ
to niekto dosiahne, môže sa považovať za úspešného. Ja mám to šťastie a som za to vďačný. Musím však podotknúť, že úspech, na ktorý sa pýtate, si občas vyberie svoju daň aj v osobnom živote z pohľadu nedostatku voľného času a vyčerpanosti. Za úspechom určite stojí oddanosť svojej práci a to, že svoju prácu musíte milovať.

„Veľmi si vážim spoluprácu s Palim a Luckou. Ich nasadenie, lojalitu a obdivuhodnú schopnosť “naplánovať úspech”. Pali prišiel do môjho nitrianskeho gepard tímu ako úplne prvý člen, ako inak, byť prvý má zrejme zakódované v DNA. Od začiatku išiel na plný výkon. Keď sme hľadali model, ako ho odbremeniť a jeho prácu zefektívniť, ako najlepší partner pre toto podnikanie nám vyšiel ten, koho si vybral pre život, jeho manželka Lucka. Možno to nie je dokonalý manažérsky model a aplikovateľný pre každého, ale pre nich sa javí ako ideálny. Obaja sú veľmi silné, vyhranené osobnosti a nemáme vždy na veci úplne rovnaký názor, ale vieme sa k nemu dostať, lebo chceme.“ vraví Ing. Ildikó Gerichová, majiteľka franšízovej pobočky v Nitre.

Hovorí sa, že v podnikaní sa Vám môže dariť len vtedy, ak máte odvahu, energiu a tých správnych ľudí pri sebe. Kto vo Vašom okolí má na Vás vplyv a dáva Vám potrebnú podporu?

Svoj podporný “ tím” by som rozdelil na tri časti. V prvom rade je to moja manželka Lucka. Zlomový bol pre mňa jej príchod do Gepardu, jej podpora, pomoc pri každodennej práci s klientami a obeta stojí za úspechom, ktorý ste spomínali v predchádzajúcej otázke. Nemá to so mnou vždy ľahké, no reálne napĺňame sľub “v dobrom aj v zlom”. Myslím si, že sme vytvorili aj po pracovnej stránke skvelý a silný tandem. Po druhé, je to hlava nášho tímu Ildi Gerichová, ktorá ako “šéfka”, kolega a pre mňa po tých rokoch aj priateľ, ma vždy podporovala, verila mi a mnohému ma naučila. No a po tretie, to je centrála Gepardu, ktorá mi za tie roky vždy bola podporou po všetkých stránkach.

Poďme sa porozprávať trošku o našom informačnom systéme na hypotéky GEPARDISE, prináša Vám ako obchodníkovi, to čo od neho očakávate?

Mám skúsenosti s prácou vo viacerých systémoch, napr. bankových a nový Gepardis považujem za skvelý systém, ktorý mi je v práci veľmi nápomocný. Je prehľadný, obsahuje všetko potrebné na urýchlenie a skvalitnenie našej práce. Určite mám ešte rezervy v jeho využívaní, no neustále sa snažím v ňom zdokonaľovať, aby som ho mohol naplno využívať.

Ste súčasťou tímu Ildikó Gerichovej, ktorá manažuje TOP kanceláriu v Nitre, môžu Vás klienti osloviť aj z iných miest poprípade, kde všade viete pomôcť klientom s hypotékou?

Moja práca nie je viazaná len na región Nitra. Mám klientov z celého Slovenska od Bratislavy po Košice, i keď prevažná väčšina klientov je z Nitrianskeho regiónu.

Máme v Geparde veľa nových kolegov, určite sa majú od Vás čo naučiť, čo myslíte, že by to mohlo byť?

Ak chce niekto skutočne uspieť a byť odborníkom vo svojej oblasti, musí pochopiť, že všetko si vyberá svoju daň, môžete si všimnúť farbu mojich vlasov (smiech). Je príjemné byť oceňovaným a považovaným za úspešného, no treba zostať pokorný a úspech nezačať považovať za samozrejmosť.

Ďakujem pekne za rozhovor a prajem veľa úspechov.

 

Kontaktujte nás

Zaujal Vás článok a máte záujem o BEZPLATNÚ KONZULTÁCIU s našim hypotekárnym špecialistom? Nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme.