Základom úspechu moderného hypošpecialistu je plánovanie a digitalizácia

Základom úspechu moderného hypošpecialistu je plánovanie a digitalizácia

Základom úspechu moderného hypošpecialistu je plánovanie a digitalizácia

Rozhovor s ďalším úspešným hypošpecialistom z GEPARDU Dušanom Jarošom o tom, aká bola cesta za jeho úspechom, čo by odporučil začínajúcim kolegom a o tom, čo mu v GEPARDE uľahčuje a zefektívňuje jeho prácu.

 

V Gepard Finance patríš medzi najúspešnejších hypošpecialistov. Ako si sa počas svojej kariéry dostal na vrchol tohto rebríčka?

V oblasti hypotekárneho poradenstva pracujem od roku 2007. Dodnes si pamätám na prvú schválenú hypotéku, ktorú som riešil. Do Gepard Finance som sa dostal až pár rokov na to. Dnes je to už šesť rokov, čo pôsobím v tíme Ildi Gerichovej. Ak by som sa mal pozrieť spätne na svoj kariérny vývoj a teda na to, čo ma dotiahlo tam, kde momentálne som – bola to tvrdá práca a vytrvalosť. Ja osobne som človek „nemotivovateľný.“ Zúčastnil som sa niekoľkých školení, či už odborných, obchodných alebo osobnostných, no nič ma nenakoplo tak, ako vlastné sebazaprenie a vnútorná motivácia. S tým súvisí aj moje vnútorné nastavenie a postoj nielen k práci, ale aj k životu. Riadim sa úplne jednoduchým heslom: „Be happy.“ Jednoduché, no napriek tomu veľmi výstižné. Rovnako sa snažím počúvať úspešných ľudí, no zároveň ísť vlastnou cestou. Veľká vďaka zato, kde som, patrí centrále Gepardu, ktorá mi poskytuje naozaj veľkú podporu či už developerskými príležitosťami, províznym systémom, digitalizáciou práce či ďalšími benefitmi. Zároveň som vďačný aj mojej šéfke Ildi Gerichovej, ktorá vedie našu franšízu v Nitre.

 

 

Keby si sa mal vrátiť v čase, čo by si zmenil vo svojich začiatkoch? Čomu by si sa možno vyhol, na čom by si, naopak, viac zapracoval?

Dlhé roky som absolvoval pravidelné školenia, ktorých súčasťou bolo aj plánovanie. To v mojej práci, bohužiaľ, roky chýbalo. Nikdy som si nemyslel, že práve plánovanie práce má taký veľký význam a dokáže nielen zefektívniť prácu, ale aj eliminovať stres. Takže v kombinácii so sebazaprením a tvrdou prácou mi plánovanie začalo prinášať aj želané výsledky.  

 

Aké rady by si odporučil začínajúcim hypošpecialistom?

Čo sa týka rád z profesionálnej stránky, odporučil by som im riadiť sa heslom: „Nečakaj, makaj!“ Myslím si, že k tomu niet čo dodať. Dôležité je teda „makať“ na tom, čo vás skutočne baví a napĺňa. V mojom prípade sú to úvery. Preto aj začínajúcim finančným špecialistom radím, aby sa sústredili na jednu oblasť a špecializovali sa len v nej. Iba tak sa môžu stať profesionálnymi odborníkmi.
Ďalej by som vyzdvihol pravidelnosť, ktorá je kľúčom k tomu, aby človek pracoval ako samostatná jednotka. Ja som aplikoval pravidelnosť do blokov. Čo to znamená? Vytvoril som si časové bloky a každý takýto blok venujem konkrétnym činnostiam. Celý týždeň mám v podstate rozdelený na bloky. Je to napr. blok, kedy riešim čisto len stretnutia s klientmi. Alebo blok, kedy navštevujem banky. Tento spôsob práce využívam aj v súkromí, čo mi umožňuje skĺbiť pracovné povinnosti so súkromím a rodinou.
A do tretice by som zdôraznil skôr radu osobnostnú – nezabúdať na pokoru, skromnosť, rešpekt a úctu. Zdanlivo bežné, avšak veľmi dôležité vlastnosti, ktoré by mali byť samozrejmosťou, či už vo vzťahu ku klientom, partnerom, ale aj bežne v živote.

 

 

Čím sa podľa teba odlišuje priemerný finančný špecialista od odborného profesionála? 

Asi 90% ľudí z Gepard Finance tvoria bývalí pracovníci bánk. Musím sa priznať, že ja som výnimka, nepochádzam z bankového prostredia. Čo týchto ľudí spája je špecializácia. To, že Gepard Finance sa sústreďuje výhradne na riešenie hypotekárnych úverov, robí z našich ľudí profesionálnych odborníkov.

 

 

Súčasťou tvojej práce je aj práca s interným informačným systémom GEPARDIS. V čom ti tento systém uľahčuje prácu a ako ti pomáha?

Spočiatku som GEPARDIS bral čisto ako nástroj na získavanie provízií či na evidenciu klientov. Jednoducho, ako povinnú jazdu, ktorú musím absolvovať. Dnes ho využívam na dennej báze, dokonca niekoľkokrát za deň. Tento systém mi veľmi uľahčuje prácu a kompletne zastrešuje celý pracovný proces. Pomohol mi zhmotniť vyše 10-ročné skúsenosti plánovania práce. Pravidelným používaním GEPARDISu som sa stal efektívnejším a čo je hlavné, dostal som obrovský prehľad o všetkých svojich obchodoch a klientoch. Už nemusím strácať čas manuálnym  plánovaním a neustálym premýšľaním. V GISe mám všetko podchytené – pár klikov mi umožní vidieť svoju rozpracovanosť a celý pracovný proces.

 

 

Na základe tvojich výsledkov si sa mal možnosť zúčastňovať aj dovoleniek, ktoré Gepard Finance pravidelne organizuje pre svojich maklérov. Máš nejaký zážitok, ktorý ti utkvel v pamäti?

Gepard Finance organizuje každoročné súťaže, ktoré vrcholia vždy zaujímavými dovolenkami, kde sa zúčastňuje viac než desiatka ľudí. Aj ja som mal som možnosť byť ich súčasťou. Čo mňa najviac prekvapilo a zároveň aj potešilo, bola celková atmosféra, ktorá sa nedá slovami popísať. Dovolím si tvrdiť, že kolektív Gepardu tvoria naozaj výnimoční ľudia, v spoločnosti ktorých sa cítim fantasticky. Samozrejme, k tomu všetky tie jedinečné zážitky, miesta, ktoré sme navštívili, spoločné večere, šnorchlovanie uprostred oceánu, exotické obedy na katamaráne, či zážitky z neutíchajúceho Las Vegas, ktoré mám čerstvo v pamäti, sú skratka nezabudnuteľné, za to som naozaj vďačný.

 

Dušan Jaroš

Gepard finance

Kontaktujte nás

Zaujal Vás článok a máte záujem o BEZPLATNÚ KONZULTÁCIU s našim hypotekárnym špecialistom? Nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme.