Gepard opäť ocenenou spoločnosťou s pozitívnym hospodárskym výsledkom za rok 2017 | Petra Jurenková

Gepard opäť ocenenou spoločnosťou s pozitívnym hospodárskym výsledkom za rok 2017 | Petra Jurenková

Gepard opäť ocenenou spoločnosťou s pozitívnym hospodárskym výsledkom za rok 2017  | Petra Jurenková

Spoločnosť GEPARD FINANCE, s.r.o. získala druhýkrát "Pečať bonity" za ekonomické výsledky, ktoré dosiahla za rok 2017. Po ocenení z roku 2016 tak pokračuje v nastolenom, "pozitívnom" trende a drží si svoj status prosperujúceho, stabilného a hlavne spoľahlivého podniku i obchodného partnera. Takéto pozitívne hodnotenie však nezíska ani zďaleka každá slovenská firma. Len 2,42% posudzovaných podnikateľských subjektov vyhovelo náročným kritériám analýzy a má právo hovoriť o sebe ako o bonitných.

ČO JE SIMS, CIELE A METÓDA HODNOTENIA

SIMS, a.s., ktorého organizačnou súčasťou je sekcia Národné informačné stredisko Slovenskej republiky (NiS SR), má 26 rokov skúseností v oblasti spracovania dát a poskytovania služieb pre finančný sektor, podnikateľské subjekty a organizácie štátnej správy. Do svojich systémov integruje dáta z verejných i neverejných zdrojov i z vlastnej spravodajskej činnosti. Procesy SIMS a spôsob spracovania dát garantujú vysokú kvalitu najsilnejšej dátovej základne na trhu. SIMS je najväčším a najsilnejším poskytovateľom komplexných dát na slovenskom trhu, s najstaršou tradíciou v oblasti spracovania a poskytovania dátových produktov a informačných služieb.

Stredisko ročne analyzuje hospodárske prostredie a ekonomické zdravie podnikov. Už piatykrát prísnou finančnou analýzou vyhodnotilo všetky podniky, ktoré pôsobia na slovenskom trhu, ktorej cieľom bolo vyselektovať bonitné podniky, čiže podniky finančne pozitívne. Použitý model slúži na porovnávanie a selekciu bonity podnikov a pomáha rozlišovať ich kreditné riziko. Získané výsledky upozorňujú na solventnosť, stabilitu a schopnosť podnikov plniť si svoje záväzky. Často býva stotožňovaný s ratingom, ale bonita má širší rozsah a rating je len jednou z jej zložiek.

VÝSLEDKY ZA ROK 2017

Pečať bonity za rok 2017 získalo na Slovensku len 2,42% zo 780 633 hodnotených komerčných subjektov slovenskej ekonomiky. Naša hypotekárna spoločnosť GEPARD FINANCE, s. r. o. opäť prešla týmto záťažovým hodnotením s pozitívnym výsledkom, čím sa radí medzi subjekty, ktoré sú spoľahlivé a finančne najstabilnejšie. Výsledky ďalej hovoria aj o tom, že minimálne 2 roky spoločnosť neupadne do veľkého rizika, plní si všetky svoje ekonomické záväzky a má pevné miesto na slovenskom finančnom trhu. Je transparentná a udržiava si svoj zodpovedný podnikateľský prístup.

GEPARD FINANCE spadá do tejto malej skupiny a získava tak druhý rok za sebou potvrdenie o svojej bonite. Manažment spoločnosti verí, že aj toto hodnotenie napomôže k ďalšej prosperite podniku, zveľadeniu značky a jasnej odpovedi na otázku, či je firma dôveryhodným partnerom - nielen pre klientov, ktorí premýšľajú nad hypotékou, ale aj pre obchodných partnerov.

"Toto ocenenie je ocenením našej spoločnej práce a snahy nielen dostať sa na špičku hypotekárneho trhu, ale aj zotrvať v riadnom podnikaní ako silný hráč, ktorý zbytočne nehazarduje a dodržiava podmienky fair-play. Zároveň prijímame záväzok, aby sme aj v budúcnosti pokračovali v zodpovednom a úspešnom riadení spoločnosti a vo vysoko nastavenej úrovni poskytovaných hypotekárnych služieb našim klientom i partnerom. Z výsledkov za rok 2017 opäť vyplýva, že naším cieľom neboli a nie sú rýchle zisky, ale kontinuálny rast, stabilita a zodpovedný prístup k podnikaniu", reagoval na získané ocenenie GEPARD FINANCE, s.r.o. Jaroslav Kapusta.

 

________________________________

O spoločnosti GEPARD FINANCE

GEPARD FINANCE, s.r.o. bola založená v roku 2003 v Českej republike, následne sa etablovala aj na Slovensku (2008) a dnes je jednotkou medzi hypotekárnymi špecialistami. Za jej úspechom a kontinuálnym rastom stojí najmä kvalitná sieť sprostredkovateľov s profesionálnym servisom a individuálnym prístupom ku klientom. Spoločnosť u nás doteraz zabezpečila viac ako 28 000 hypoték v hodnote cez 1.5 miliardy EUR.

GEPARD FINANCE, s.r.o. - Marketingové a PR oddelenie
Mgr. Petra JURENKOVÁ
marketingový špecialista
petra.jurenkova@gepardfinance.sk, +421 902 615 483
www.gepardfinance.sk

Kontaktujte nás

Zaujal Vás článok a máte záujem o BEZPLATNÚ KONZULTÁCIU s našim hypotekárnym špecialistom? Nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme.