Ako zatočiť s vysokou mesačnou splátkou?

Ako zatočiť s vysokou mesačnou splátkou?

Ako zatočiť s vysokou mesačnou splátkou?

Dĺžka čítania: 5 minút  

 Situácia na trhu ohľadom zvyšovania úrokov nie je veľmi výhodná pre klientov a predpoklad na zlepšenie situácie je v nedohľadne.
 
Momentálna najnižšia úroková sadzba na trhu je ďaleko vyššia ako sadzby, ktoré mali možnosť klienti získať za posledné roky. Výhodné podmienky, nízkej splátky a teda aj nízke úrokové sadzby, ktoré banky poskytovali klientom, sú preč. Zdá sa, že aktuálne majú klienti možnosť získať už len horšie podmienky.


Avšak stále je mnoho klientov, ktorí vedia vyťažiť aj z tejto situácie. Ako?

Získaním lepších podmienok a znížením výdavkov na úvery, resp. hypotéky, ktoré splácajú v čase neustáleho zvyšovania cien potravín, energií a inflácie. Klienti sa ocitli v pasci platenia šekov, úverov a zvýšených nákladov na život a hľadajú možnosti, ako nájsť nejakú rezervu, ktorá by im umožnila zvládnuť túto ťažkú finančnú situáciu. 

Pozrime sa na názorný príklad jedného z našich klientov:

Kedysi mal náš klient veľmi výhodné podmienky na hypotekárnom úvere s úrokovou sadzbou 1,20 %. Táto sadzba je oveľa nižšia ako aktuálna najnižšia sadzba na trhu, ktorá je na úrovni 2,20 %. Tento klient má však aj spotrebný úver, ktorý spláca. Výška jeho mesačných splátok na hypotéke a spotrebnom úvere spolu je 698 €

 

Mohlo by sa zdať, že tento klient nemá pri aktuálnej situácii na finančnom trhu možnosť získať lepšie podmienky, avšak je tu riešenie, ktoré mu umožní znížiť si mesačnú splátku aj napriek tomu, že jeho úroková sadzba na hypotekárnom úvere bude vyššia.
 

Ak by sa rozhodol pre refinancovanie jeho záväzkov, získal by úver, ktorým by vedel zlúčiť jeho záväzky a splátka na novom úvere by mohla byť 554 €, čo je mesačne o 144 € menej ako za pôvodných podmienok
 

Tento príklad je namodelovaný na klienta, ktorý má hypotekárny úver vo výške 135 000 € so sadzbou 1,20 % a splátkou 530 € a spotrebný úver vo výške 11 000 € a splátkou 168 €.
 

Nový úver by bol vo výške 146 000 € s úrokovou sadzbou 2,20 % a splátkou 554 €.

Kontaktujte nás

Zaujal Vás článok a máte záujem o BEZPLATNÚ KONZULTÁCIU s našim hypotekárnym špecialistom? Nechajte nám kontakt a my sa Vám ozveme.